Srpen 2020

V první polovině letošního roku nás stejně jako ostatní zasáhla situace, na kterou dosud nikdo neuměl být předem řádně připraven. I my jsme se museli přizpůsobit novým pravidlům a hledat nové možnosti. V době koronavirem vynuceného nouzového stavu provoz naší školky nebyl omezen, byli jsme rodičům dětí nadále k dispozici tak, jak jsou zvyklí, ač za zvýšených hygienických opatření.

Trávili jsme s dětmi ještě více času venku na čerstvém vzduchu. A neboť jsme měli naplánováno spoustu akcí, nechtěli jsme o ně naše děti připravit. Díky Orlovně a jejímu hřišti se mohl uskutečnit pět lekcí dlouhý kurz inline bruslení. Instruktory velmi překvapil posun dětí, co vše se byly schopny naučit, byla jim velká pochvala.

V letošním roce se mimo jiné neuskutečnily zápisy do prvních tříd. Je to důležitý a velký krok, o který jsme naše děti nechtěli ochudit, a tak jsme se rozhodli zápis pro děti do ZŠ uspořádat se vším co pro ně obnáší a prověřit tak znalosti našich budoucích prvňáčků. Svou první zátěžovou životní zkoušku zvládli na výbornou.

V měsíci červnu jsme uspořádali první rodinný výlet do ZOO Lešná. Vypravil se nás celý autobus dětí i s rodiči a prožili jsme tak perfektní den.

V červnu se také konalo závěrečné přespávání ve školce ke konci školního roku. Autobusem jsme si udělali výlet na Velký Javorník, rozhlednu a pěšky pak ušli skoro celou cestu dolů. Odpoledne jsme strávili opékáním špekáčků v Orlově, konalo se pasování na školáky a tento den nám také zpříjemnil jezdecký klub Jurášek z Mořkova, který přijel s klisnou na plochu u Orlovny, aby se děti mohly ten den i povozit na koni. Děkujeme! Ráno nás čekala výborná snídaně pro rodiče formou švédských stolů od pana Šmahlíka. I jemu moc děkujeme, bylo to výborné, a všichni si tradičně pochvalovali.

V červnu nás v neposlední řadě navštívila paní logopedka na pravidelnou logopedickou depistáž, aby tak odborně zhodnotila děti a případně rodičům poradila, jak dále postupovat.

V červenci se uskutečnil tenisový kemp. Kdy se děti během 5 lekcí seznamovaly se základy tenisu pod obdobným vedením. Děti hodiny velmi bavily a určitě máme v plánu ještě jejich pokračování.

Letní dny jsme si zpříjemnili návštěvou Mini ZOO na Horečkách, návštěvou bazénů a koupaliště v Mořkově (byli jsme zde vždy prakticky sami a s dozorem vlastního plavčíka)

Už se těšíme na další školní rok plný zážitků.

Dne 25.9. 2020 se uskuteční v Orlovně přednáška pana Haldy – „Role v rodině a její význam“ – máme pár poslední míst. V případě zájmu se můžete ozvat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Free Joomla! template by Age Themes

Tyto stránky používají soubory cookie a skript ve Vašem prohlížeči k analýze návštěvnosti. Používáním stránek s tímto vyjadřujete souhlas.