Leden 2021

Přestože byl rok 2020 ve znamení zákazů a omezení, podařilo se nám ho krásně užít a podniknout s dětmi řadu akcí. V loňském roce se starší děti zúčastnily 8 hodinového výcviku na bruslích na zimním stadionu v Kopřivnici. Pokroky dětí byly obrovské, a aby jejich úsilí nepřišlo nazmar, uspořádali jsme také dva kurzy na in-line bruslích. Snažíme se, aby naše děti byly sportovně všestranné, a proto se i letos uskutečnil v červenci kurz tenisu.

Jelikož se nekonaly zápisy dětí do prvních tříd, uspořádali jsme pro naše předškoláky zápis do první třídy, aby o tuto nezapomenutelnou zkušenost nebyly ochuzeny.

V červnu jsme podnikli rodinný výlet dětí s rodiči do ZOO Lešná. Výlet měl velký úspěch, a proto doufáme, že se nám podaří i v letošním roce podobnou akci zorganizovat. Na konec školního roku se konalo tradiční přespávání ve školce spojené se snídaní pro rodiče. V tento den jsme se vydali autobusem na Javorník, všechny děti pak vyšly až na rozhlednu a zpět jsme se vrátili pěšky. Přespávání byla také zkouška na školku v přírodě, která se konala v září. Školka v přírodě se konala v krásném prostředí ve Velkých Karlovicích, kde jsme strávili úžasné tři dny plné zajímavých okamžiků. Děti nás překvapily svou samostatností a všichni jsme si to moc užili. Rodiče si děti vyzvedávali ve Velkých Karlovicích a děti je hned informovaly o svých zážitcích a rodiče byli pyšní, že to děti zvládly.

Našim cílem je také poskytování kvalitních informací rodičům. V loňském roce se nám podařilo uspořádat přednášky 3 významných psychologů a pedagogů – pana Marka Hermanna, pana Jiřího Haldy a pana Jana Svobody. S panem Svobodou jsme se také domluvili na supervizi, abychom mohli zkvalitnit naši práci ve školce. Bylo nám ctí, že nás v minulém týdnu pan Svoboda ve školce v rámci supervize osobně navštívil.

Dne 24. 4. 2021 je naplánovaná přednáška paní doktorky Lidmily Pekařové, zatím nevíme, zda bude možné přednášku díky vládním opatřením uspořádat. V případě zájmu všechny informace budou včas uveřejněny na našich webových stránkách – www.skolkaorlicek.cz nebo na facebooku. Těšíme se, že v letošním roce se nám podaří opět uskutečnit řadu zajímavých akcí.

Tyto stránky používají soubory cookie a skript ve Vašem prohlížeči k analýze návštěvnosti. Používáním stránek s tímto vyjadřujete souhlas.