Květen a červen 2022

Měsíc květen a červen byl u nás ve znamení sportu. Zahájili jsme plavecký kurz ve Frenštátě pod Radhoštěm. Celkem jsme se zúčastnili 9 lekcí a po skončení kurzu již několik dětí zvládlo přeplavat bazén bez pásu, rukávků či jiných pomůcek. Jak řekla jedna paní učitelka plavání – tohle nezvládnou ani někteří páťáci. Moc všechny naše děti chválíme za to s jakou vervou a odhodláním se do plavání pustily.

Aby toho nebylo málo, v červnu jsme také absolvovali in-line kurz pod vedením HEPA Sport Nový Jičín. Pod vedením 2 instruktorek se děti starší čtyř let účastnily 5-ti denního kurzu. Všechny děti udělaly za tu dobu velké pokroky. Již zvládnou nejen ujet kus cesty, zabrzdit a sjet z prudšího kopce ale i mrštně zdolat překážkovou dráhu.

V květnu jsme se také vydali za kulturou. Uměleckou školou ve Veřovicích jsme byli pozváni na koncert do katolického domu na představení „Z pohádky do pohádky“. Touto cestou velmi děkujeme za tuto možnost. Děti i my dospělí jsme byli nadšení.

Pro dospěláky jsme uspořádali v kulturním domě přednášku pana Mgr. Jiřího Haldy „Máma, táta, babi, děda – aneb jak spolu komunikovat“. Přednášky se zúčastnilo přes 80 zájemců. Děkujeme za pozitivní ohlasy a těšíme se na další přednášky, které nás budou čekat v tomto kalendářním a současně dalším školním roce.

Červen byl také ve znamená loučení se s předškoláky. Tento den musí být pro děti výjimečný, aby měly na co vzpomínat. Ráno jsme se vydali na výlet do Štramberka, kde jsme zvládli projít jeskyni Šipka, vylézt nahoru na Trúbu a dát si výborný oběd v restauraci na náměstí. Po vydatném obědě následoval odpočinek a pak jsme se vydali do Orlovny, kde nás čekalo malování na obličej, opékání špekáčků ale i skákací hrad. Došlo také na pasování předškoláků na školáky. Večer nesmělo chybět šampaňské a diskotéka. Děti zalehly do postýlek, noc opět všichni zvládli bez slziček a ráno jsme se již těšili na všechny rodiče a dali si společnou královskou snídani. Bylo to opět velkolepé.

Končí nám další školní rok a my máme čtyři roky provozu za sebou. Tímto chceme poděkovat všem, kteří nám pomáhají či fandí. Vážíme si toho a moc děkujeme. Přejeme všem krásné léto!

Březen 2022

Měsíc březen u nás byl ve znamení bruslení a bruslařských pokroků. Celkem jsme měli možnost zúčastnit se 9 bruslařských lekcí na zimním stadionu v Kopřivnici. Děti během kurzu udělaly neskutečné pokroky a je až neuvěřitelné, že opravdu již všechny děti umí bruslit „bez pomocníčka“. Touto cestou bychom také chtěli velmi poděkovat panu Petru Blažkovi, který děti každý týden na stadion vozil. Moc si toho vážíme.

V měsíci březnu jsme se také po dvou letech zúčastnili divadelního představení „Pohádka do dlaně“ v Beskydském divadle. Všichni si to velmi užili a odnesli jsme si krásný kulturní zážitek.

Od října do konce března jsme se pravidelně jednou za čtrnáct dní scházeli s předškoláky a jejich rodiči a společně za pomocí programu „edukativně-stimulační skupinky“ připravovali děti na vstup do základní školy. Děti během půlroku musely také plnit povinnosti v podobě domácích úkolů. Během této doby udělaly děti velké pokroky a my tak máme radost, že můžeme všechny předškoláky poslat do školy a vědět, že vstup do první třídy úspěšně zvládnou.

Na konci měsíce jsme pořádali přenášku paní Dr. Lidmily Pekařové. Bohužel jsme museli tuto přednášku přesunout do světa online, ale i tak se jednalo opět o nevšední zážitek plný praktických rad a pomoci. Kdo jste nestihli, nezoufejte. S paní doktorkou ještě máme domluvený termín 10.11. 2022, kdy bychom měli paní doktorku přivítat osobně v kulturním domě.

A ještě jedna pozvánka na přednášku. Dne 25.4.2022 (pondělí) proběhne v kulturním domě přednáška pana Mgr. Jiřího Haldy, všechny informace a možnost přihlášení budou zhruba v polovině dubna zveřejněny na našem webu.

Listopad 2021

Na konci měsíce října se školková zahrada rozsvítila dýňovými světýlky. Na programu totiž bylo dýňování pro tatínky. Tatínci se svými dětmi vydlabávali dýně a plnili drobné aktivity. Pro všechny pak bylo odměnou opečení špekáčků na zahradě. Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Měsíc listopad jsme zahájili návštěvou knihovny ve Frenštátě pod Radhoštěm. Paní knihovnice pro nás měla připravené téma podzim. Po vzdělávací části mají děti možnost knihovnu projít, prohlídnout si knížky, které je zaujmou a půjčit si také knížku domů. Shodou okolností se jednalo o den, kdy ve Frenštátě byly Martinské trhy, tak jsme tento den spojili s jejich prohlídkou a teplým punčem.

V tomto měsíci začaly starší děti navštěvovat hodiny tenisu. Pod rukama zkušeného trenéra jde vidět, jak se děti zlepšují každou hodinu, ale hlavně získávají celkovou obratnost, návyk a pozitivní vztah ke sportu.

Pro předškoláky stejně jako v loňském roce probíhá kurz edukativně- stimulačních skupinek, kdy se po dobu 10 lekcí setkáváme s dětmi a rodiči předškoláků a připravujeme děti i rodiče na povinnou školní docházku. Na konci měsíce jsme také uspořádali workshop pro rodiče, kdy si mohli účastníci vyrobit adventní věnce, a drobné dekorace k vyzdobení svého domu.

Venku začalo řádit chladné počasí a tak je potřeba pracovat také na imunitě. Proto jsme v listopadu zahájili páteční návštěvy sauny. Ve třídě už okna zdobí vánoční výzdoba a my se těšíme na nejkrásnější dobu roku.

Prosinec 2021

Začátkem prosince k nám do školky zavítal Mikuláš se svým doprovodem čertem a andělem. Děti měly připravené básničky a písničky, které Mikulášovi přednesly, a tak si od něho zasloužily malou nadílku.

V prosinci se uskutečnilo již tradiční přespávání ve školce, kterého se zúčastnily všechny děti a celý den i noc zvládly bez jediné slzičky. Dopoledne jsme byli v sauně se saunovým, aromatickým rituálem. Na odpoledne bylo připraveno spoustu kreativního, vánočního tvoření a když se setmělo vydali jsme se s lampiony uspat broučky. Večer nesměla chybět diskotéka a promítání pohádek. Celý den si tak všichni velmi užili.

I v posledním měsíci roku pokračovaly tréninky tenisu, které děti velmi baví a my jenom pozorujeme, jak se zlepšují a získávají nové dovednosti.

Dne 15.12. 2021 proběhla v Orlovně beseda s panem PhDr. Janem Svobodou. Velmi si ceníme spolupráce s takovou osobností. Sešli jsme se v menším společenství, ale o to více vznikl prostor k osobním dotazům a konzultacím. Pokud epidemiologická situace dovolí, tak v měsíci únoru proběhne v kulturním domě přednáška pana Mgr. Jiřího Haldy.

Dne 22.12. jsme oslavili ve školce Štědrý den. Nejprve děti nazdobily vánoční stromeček pro zvířátka u kapličky sv. Huberta. Mezitím do školky zavítal Ježíšek a nechal pro děti pod stromečkem nové hračky a pomůcky. Nadšení dětí bylo veliké a jejich rozzářená očka skrývala opravdovou radost. Tímto velmi děkujeme za všechny sponzorské dary.

Během prosince děti při svých procházkách navštívily některé naše starší spoluobčany a rozdávaly vánoční přáníčka spolu s básničkou či písničkou. Věříme, že jsme tak alespoň některým z vás zpříjemnili předvánoční dny.

Vám, kteří jste nás jakýmkoliv způsobem podporovali, touto cestou děkujeme, velmi si toho vážíme. Všem přejeme krásný nový rok.

Září 2021

Prázdniny jsme s dětmi začínali přespáváním ve školce. Ráno jsme se vydali na krytý bazén v Novém Jičíně, kde si děti užily spoustu zábavy. Odpoledne nám již počasí přálo, a tak jsme mohli vyrazit do orlovny, kde na děti již čekalo překvapení v podobě skákacího hradu a malování na obličej. V tento den jsme se také rozloučili s našimi předškoláky nyní již školáky, opekli jsme si špekáčky a vydali se zpátky do školky na závěrečnou diskotéku. Ráno pak pro děti i rodiče pan kuchař Jaromír Šmahlík nachystal opravdu luxusní snídani. Moc děkujeme.

 V měsíci červnu jsme absolvovali plavecký kurz v Novém Jičíně pod vedením plavecké školy Laguna. Bylo až neskutečné pozorovat děti a jejich pokroky. Na závěr kurzu děti zaslouženě získaly mokré vysvědčení.

Letošní léto jsme využili na maximum. Sluneční dny jsme trávili v bazénu, na kolečkových bruslích nebo vycházkami do lesa, kde jsme sbírali borůvky.

Na konci srpna se konala již tradiční školka v přírodě ve Velkých Karlovicích. I když vypadalo, že nám počasí nebude moc přát, nakonec vše vyšlo perfektně. Vydali jsme se na 3km vzdálenou rozhlednu, hledali houby, užívali si jídla v podobě rautů, samostatných pokojů a hledání pokladu. V pátek jsme pak již přivítali rodiče, kteří si přijeli děti vyzvednout do hotelu. Všechny děti zaslouží neskutečnou pochvalu. Všechny děti zvládly školku v přírodě na jedničku s hvězdičkou.

V nadcházejícím školním roce plánujeme opět přednášky pro veřejnost – můžete sledovat naše webové stránky. Připravujeme také rozmanitější vzdělávací nabídku pro předškoláky. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Všem přejeme úspěšný nadcházející školní rok 2021/2022. A my už se těšíme, co nového nám přinese.

 

Mgr. Kateřina Opletalová

Strana 1 z 2

Free Joomla! template by Age Themes

Tyto stránky používají soubory cookie a skript ve Vašem prohlížeči k analýze návštěvnosti. Používáním stránek s tímto vyjadřujete souhlas.