Září 2021

Prázdniny jsme s dětmi začínali přespáváním ve školce. Ráno jsme se vydali na krytý bazén v Novém Jičíně, kde si děti užily spoustu zábavy. Odpoledne nám již počasí přálo, a tak jsme mohli vyrazit do orlovny, kde na děti již čekalo překvapení v podobě skákacího hradu a malování na obličej. V tento den jsme se také rozloučili s našimi předškoláky nyní již školáky, opekli jsme si špekáčky a vydali se zpátky do školky na závěrečnou diskotéku. Ráno pak pro děti i rodiče pan kuchař Jaromír Šmahlík nachystal opravdu luxusní snídani. Moc děkujeme.

 V měsíci červnu jsme absolvovali plavecký kurz v Novém Jičíně pod vedením plavecké školy Laguna. Bylo až neskutečné pozorovat děti a jejich pokroky. Na závěr kurzu děti zaslouženě získaly mokré vysvědčení.

Letošní léto jsme využili na maximum. Sluneční dny jsme trávili v bazénu, na kolečkových bruslích nebo vycházkami do lesa, kde jsme sbírali borůvky.

Na konci srpna se konala již tradiční školka v přírodě ve Velkých Karlovicích. I když vypadalo, že nám počasí nebude moc přát, nakonec vše vyšlo perfektně. Vydali jsme se na 3km vzdálenou rozhlednu, hledali houby, užívali si jídla v podobě rautů, samostatných pokojů a hledání pokladu. V pátek jsme pak již přivítali rodiče, kteří si přijeli děti vyzvednout do hotelu. Všechny děti zaslouží neskutečnou pochvalu. Všechny děti zvládly školku v přírodě na jedničku s hvězdičkou.

V nadcházejícím školním roce plánujeme opět přednášky pro veřejnost – můžete sledovat naše webové stránky. Připravujeme také rozmanitější vzdělávací nabídku pro předškoláky. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Všem přejeme úspěšný nadcházející školní rok 2021/2022. A my už se těšíme, co nového nám přinese.

 

Mgr. Kateřina Opletalová

Červen 2021

Na začátku června se uskutečnil tenisový kurz v podobě pětice lekcí, kdy se děti učily základy tohoto sportu. Všem dětem patří pochvala za jejich píli, odhodlanost a vytrvalost v jejich snažení.

Proběhlo také závěrečné focení roku 2020/2021, které jsme letos pojali do fialova. Krásné fotky pořídil Josef Vrážel, který s námi strávil celé dopoledne a zachytil rodičům i spoustu nestrojených okamžiků. Zahájili jsme také letní sezónu návštěv koupaliště a plánujeme, že následující 2 měsíce si ho budeme dopřávat pravidelně.

Na konci měsíce se konalo rozloučení s předškoláky a přespávání ve školce. V dopoledních hodinách nám počasí moc nepřálo, tak jsme se vydali na krytý bazén do Nového Jičína. Odpoledne jsme pak strávili v Orlovně. O zábavu bylo postaráno skákacím hradem, malováním na obličej či opékáním špekáčků. Všechny děti zvládly přespávání na jedničku a v sobotu jsme pak spolu s rodiči na společné snídani oslavili třetí rok fungování školky. Všem moc děkujeme za podporu a těšíme se, co přinesou další roky.

Mgr. Kateřina Opletalová

Leden 2021

Přestože byl rok 2020 ve znamení zákazů a omezení, podařilo se nám ho krásně užít a podniknout s dětmi řadu akcí. V loňském roce se starší děti zúčastnily 8 hodinového výcviku na bruslích na zimním stadionu v Kopřivnici. Pokroky dětí byly obrovské, a aby jejich úsilí nepřišlo nazmar, uspořádali jsme také dva kurzy na in-line bruslích. Snažíme se, aby naše děti byly sportovně všestranné, a proto se i letos uskutečnil v červenci kurz tenisu.

Jelikož se nekonaly zápisy dětí do prvních tříd, uspořádali jsme pro naše předškoláky zápis do první třídy, aby o tuto nezapomenutelnou zkušenost nebyly ochuzeny.

V červnu jsme podnikli rodinný výlet dětí s rodiči do ZOO Lešná. Výlet měl velký úspěch, a proto doufáme, že se nám podaří i v letošním roce podobnou akci zorganizovat. Na konec školního roku se konalo tradiční přespávání ve školce spojené se snídaní pro rodiče. V tento den jsme se vydali autobusem na Javorník, všechny děti pak vyšly až na rozhlednu a zpět jsme se vrátili pěšky. Přespávání byla také zkouška na školku v přírodě, která se konala v září. Školka v přírodě se konala v krásném prostředí ve Velkých Karlovicích, kde jsme strávili úžasné tři dny plné zajímavých okamžiků. Děti nás překvapily svou samostatností a všichni jsme si to moc užili. Rodiče si děti vyzvedávali ve Velkých Karlovicích a děti je hned informovaly o svých zážitcích a rodiče byli pyšní, že to děti zvládly.

Našim cílem je také poskytování kvalitních informací rodičům. V loňském roce se nám podařilo uspořádat přednášky 3 významných psychologů a pedagogů – pana Marka Hermanna, pana Jiřího Haldy a pana Jana Svobody. S panem Svobodou jsme se také domluvili na supervizi, abychom mohli zkvalitnit naši práci ve školce. Bylo nám ctí, že nás v minulém týdnu pan Svoboda ve školce v rámci supervize osobně navštívil.

Dne 24. 4. 2021 je naplánovaná přednáška paní doktorky Lidmily Pekařové, zatím nevíme, zda bude možné přednášku díky vládním opatřením uspořádat. V případě zájmu všechny informace budou včas uveřejněny na našich webových stránkách – www.skolkaorlicek.cz nebo na facebooku. Těšíme se, že v letošním roce se nám podaří opět uskutečnit řadu zajímavých akcí.

Duben 2021

Současná doba nám bohužel nedovoluje se scházet a trávit čas pohromadě. Ale my nezoufáme a vymýšlíme možnosti, které jdou ruku v ruce s vládními opatřeními. Připravili jsme pro vás JARNÍ VÝPRAVU. V noci občas ještě tuhne, ale kalendář nám už píše, že jaro, velikonoce jsou tady. Vydejte se proto probudit jarní vílu a přivolat jaro s námi. Ve Veřovicích po cestě za ZŠ směrem na mysliveckou chatu je pro Vás připraveno spousta úkolů jak probudit jarní vílu. Dojděte až k poslednímu úkolu! Cesta je dostupná do úterý 6. dubna. Nic s sebou nepotřebujete, pouze dobrou náladu a svačinu, kdyby byl hlad. V cíli je totiž krásný výhled a posezení.

Přejeme Vám příjemnou procházku
Bc. Barbara Křížková

Září 2020

Na začátku měsíce, ve dnech 9. - 11. září jsme se s dětmi vydali na třídenní pobyt - školku v přírodě ve Velkých Karlovicích. Školky v přírodě se zúčastnily všechny děti. Na začátku výpravy byly vidět menší obavy z řad rodičů ale naopak nedočkavé tváře z řad dětí. Spousta dětí si poprvé sbalila svůj cestovní kufr a vydala se na delší pobyt bez rodičů. Po tři dny vyšlo krásné počasí a tak jsme mohli prozkoumávat okolí a hrát si v přírodě celý den. V programu nechyběla ani stezka odvahy s lampionky a hledání pirátského pokladu, kdy děti dostaly za odvahu tričko na památku.  V pátek za námi zavítali rodiče a u odpoledních dobrot a kávičky děti vyprávěly zážitky. Všechny děti si zaslouží obrovskou pochvalu. Celý pobyt zvládly bez slziček, užili jsme si ho a děti se v samostatnosti zase posunuly o notný kus dále.

Zářijové počasí nám letos přálo a tak se také mohl uskutečnit plánovaný in-line kurz bruslí (již druhý v tomto roce) pro starší děti. Na dětech byly vidět během 5 lekcí obrovské pokroky, na konci kurzu již všechny děti zvládají samostatně bruslit. Všechny děti si tak vysloužily od HEPA outdoor fitness Nový Jičín diplom a již se těšíme na zimní bruslení na ledním stadionu v Kopřivnici.

V úterý 29. září se uskutečnila v Orlovně beseda s PhDr. Janem Svobodou. Této besedy se zúčastnilo necelých 50 lidí. Účastníci měli možnost zeptat se na dotazy ohledně výchovy dětí, které aktuálně řeší, a za pomoci malého testu prozkoumat a pochopit svoji osobnost. Jednalo se o dvě velmi poučné hodiny a my ještě nějakou dobu budeme vstřebávat, že si tento nejuznávanější dětský psycholog našel v obsazeném programu čas a dorazil takto narychlo právě za námi.

Strana 1 z 2

Free Joomla! template by Age Themes

Tyto stránky používají soubory cookie a skript ve Vašem prohlížeči k analýze návštěvnosti. Používáním stránek s tímto vyjadřujete souhlas.