Prosinec 2021

Začátkem prosince k nám do školky zavítal Mikuláš se svým doprovodem čertem a andělem. Děti měly připravené básničky a písničky, které Mikulášovi přednesly, a tak si od něho zasloužily malou nadílku.

V prosinci se uskutečnilo již tradiční přespávání ve školce, kterého se zúčastnily všechny děti a celý den i noc zvládly bez jediné slzičky. Dopoledne jsme byli v sauně se saunovým, aromatickým rituálem. Na odpoledne bylo připraveno spoustu kreativního, vánočního tvoření a když se setmělo vydali jsme se s lampiony uspat broučky. Večer nesměla chybět diskotéka a promítání pohádek. Celý den si tak všichni velmi užili.

I v posledním měsíci roku pokračovaly tréninky tenisu, které děti velmi baví a my jenom pozorujeme, jak se zlepšují a získávají nové dovednosti.

Dne 15.12. 2021 proběhla v Orlovně beseda s panem PhDr. Janem Svobodou. Velmi si ceníme spolupráce s takovou osobností. Sešli jsme se v menším společenství, ale o to více vznikl prostor k osobním dotazům a konzultacím. Pokud epidemiologická situace dovolí, tak v měsíci únoru proběhne v kulturním domě přednáška pana Mgr. Jiřího Haldy.

Dne 22.12. jsme oslavili ve školce Štědrý den. Nejprve děti nazdobily vánoční stromeček pro zvířátka u kapličky sv. Huberta. Mezitím do školky zavítal Ježíšek a nechal pro děti pod stromečkem nové hračky a pomůcky. Nadšení dětí bylo veliké a jejich rozzářená očka skrývala opravdovou radost. Tímto velmi děkujeme za všechny sponzorské dary.

Během prosince děti při svých procházkách navštívily některé naše starší spoluobčany a rozdávaly vánoční přáníčka spolu s básničkou či písničkou. Věříme, že jsme tak alespoň některým z vás zpříjemnili předvánoční dny.

Vám, kteří jste nás jakýmkoliv způsobem podporovali, touto cestou děkujeme, velmi si toho vážíme. Všem přejeme krásný nový rok.

Listopad 2021

Na konci měsíce října se školková zahrada rozsvítila dýňovými světýlky. Na programu totiž bylo dýňování pro tatínky. Tatínci se svými dětmi vydlabávali dýně a plnili drobné aktivity. Pro všechny pak bylo odměnou opečení špekáčků na zahradě. Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Měsíc listopad jsme zahájili návštěvou knihovny ve Frenštátě pod Radhoštěm. Paní knihovnice pro nás měla připravené téma podzim. Po vzdělávací části mají děti možnost knihovnu projít, prohlídnout si knížky, které je zaujmou a půjčit si také knížku domů. Shodou okolností se jednalo o den, kdy ve Frenštátě byly Martinské trhy, tak jsme tento den spojili s jejich prohlídkou a teplým punčem.

V tomto měsíci začaly starší děti navštěvovat hodiny tenisu. Pod rukama zkušeného trenéra jde vidět, jak se děti zlepšují každou hodinu, ale hlavně získávají celkovou obratnost, návyk a pozitivní vztah ke sportu.

Pro předškoláky stejně jako v loňském roce probíhá kurz edukativně- stimulačních skupinek, kdy se po dobu 10 lekcí setkáváme s dětmi a rodiči předškoláků a připravujeme děti i rodiče na povinnou školní docházku. Na konci měsíce jsme také uspořádali workshop pro rodiče, kdy si mohli účastníci vyrobit adventní věnce, a drobné dekorace k vyzdobení svého domu.

Venku začalo řádit chladné počasí a tak je potřeba pracovat také na imunitě. Proto jsme v listopadu zahájili páteční návštěvy sauny. Ve třídě už okna zdobí vánoční výzdoba a my se těšíme na nejkrásnější dobu roku.

Červen 2021

Na začátku června se uskutečnil tenisový kurz v podobě pětice lekcí, kdy se děti učily základy tohoto sportu. Všem dětem patří pochvala za jejich píli, odhodlanost a vytrvalost v jejich snažení.

Proběhlo také závěrečné focení roku 2020/2021, které jsme letos pojali do fialova. Krásné fotky pořídil Josef Vrážel, který s námi strávil celé dopoledne a zachytil rodičům i spoustu nestrojených okamžiků. Zahájili jsme také letní sezónu návštěv koupaliště a plánujeme, že následující 2 měsíce si ho budeme dopřávat pravidelně.

Na konci měsíce se konalo rozloučení s předškoláky a přespávání ve školce. V dopoledních hodinách nám počasí moc nepřálo, tak jsme se vydali na krytý bazén do Nového Jičína. Odpoledne jsme pak strávili v Orlovně. O zábavu bylo postaráno skákacím hradem, malováním na obličej či opékáním špekáčků. Všechny děti zvládly přespávání na jedničku a v sobotu jsme pak spolu s rodiči na společné snídani oslavili třetí rok fungování školky. Všem moc děkujeme za podporu a těšíme se, co přinesou další roky.

Mgr. Kateřina Opletalová

Září 2021

Prázdniny jsme s dětmi začínali přespáváním ve školce. Ráno jsme se vydali na krytý bazén v Novém Jičíně, kde si děti užily spoustu zábavy. Odpoledne nám již počasí přálo, a tak jsme mohli vyrazit do orlovny, kde na děti již čekalo překvapení v podobě skákacího hradu a malování na obličej. V tento den jsme se také rozloučili s našimi předškoláky nyní již školáky, opekli jsme si špekáčky a vydali se zpátky do školky na závěrečnou diskotéku. Ráno pak pro děti i rodiče pan kuchař Jaromír Šmahlík nachystal opravdu luxusní snídani. Moc děkujeme.

 V měsíci červnu jsme absolvovali plavecký kurz v Novém Jičíně pod vedením plavecké školy Laguna. Bylo až neskutečné pozorovat děti a jejich pokroky. Na závěr kurzu děti zaslouženě získaly mokré vysvědčení.

Letošní léto jsme využili na maximum. Sluneční dny jsme trávili v bazénu, na kolečkových bruslích nebo vycházkami do lesa, kde jsme sbírali borůvky.

Na konci srpna se konala již tradiční školka v přírodě ve Velkých Karlovicích. I když vypadalo, že nám počasí nebude moc přát, nakonec vše vyšlo perfektně. Vydali jsme se na 3km vzdálenou rozhlednu, hledali houby, užívali si jídla v podobě rautů, samostatných pokojů a hledání pokladu. V pátek jsme pak již přivítali rodiče, kteří si přijeli děti vyzvednout do hotelu. Všechny děti zaslouží neskutečnou pochvalu. Všechny děti zvládly školku v přírodě na jedničku s hvězdičkou.

V nadcházejícím školním roce plánujeme opět přednášky pro veřejnost – můžete sledovat naše webové stránky. Připravujeme také rozmanitější vzdělávací nabídku pro předškoláky. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Všem přejeme úspěšný nadcházející školní rok 2021/2022. A my už se těšíme, co nového nám přinese.

 

Mgr. Kateřina Opletalová

Duben 2021

Současná doba nám bohužel nedovoluje se scházet a trávit čas pohromadě. Ale my nezoufáme a vymýšlíme možnosti, které jdou ruku v ruce s vládními opatřeními. Připravili jsme pro vás JARNÍ VÝPRAVU. V noci občas ještě tuhne, ale kalendář nám už píše, že jaro, velikonoce jsou tady. Vydejte se proto probudit jarní vílu a přivolat jaro s námi. Ve Veřovicích po cestě za ZŠ směrem na mysliveckou chatu je pro Vás připraveno spousta úkolů jak probudit jarní vílu. Dojděte až k poslednímu úkolu! Cesta je dostupná do úterý 6. dubna. Nic s sebou nepotřebujete, pouze dobrou náladu a svačinu, kdyby byl hlad. V cíli je totiž krásný výhled a posezení.

Přejeme Vám příjemnou procházku
Bc. Barbara Křížková

Strana 1 z 2

Free Joomla! template by Age Themes

Tyto stránky používají soubory cookie a skript ve Vašem prohlížeči k analýze návštěvnosti. Používáním stránek s tímto vyjadřujete souhlas.